Sławek Muturi

Pół Polak, pół Kenijczyk, urodzony w Łodzi. Studiował w Warszawie (SGH oraz UW) oraz w Londynie (MBA w London Business School). Przez 2 lata pracował w ONZ w Genewie, a potem 17 lat pracował w największych firmach doradczych – Arthur Andersen i potem Deloitte, awansując od stanowiska asystenta (w 1992 roku) aż po partnera (w 2000 roku). Jednocześnie kupował kolejne mieszkania na wynajem, co pozwoliło mu osiągnąć pełną wolność finansową – comiesięczne pasywne przychody z najmu przekroczyły (z nadwyżką) koszty utrzymania standardu życia, do którego się przyzwyczaił  z rodziną. Zrezygnował definitywnie z pracy i w maju 2009 roku, w wieku 43,5 roku został rentierem.

Misją Sławka stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków. Robi to na 5 różnych sposobów – dzieli się swoją wiedzą (jest autorem 8 książek, od 10 lat prowadzi bloga fridomia.pl, udzielił setek wywiadów, zrobił setki prezentacji); cywilizuje polski rynek najmu mieszkań skutecznie wprowadzając nań nowe praktyki rynkowe; założył firmę Mzuri, która zarządza mieszkaniami (już ponad 6000 jednostek) w 65 miastach Polski; firma Mzuri Investments pomogła inwestorom kupić i wyremontować ponad 1500 mieszkań; platforma grupowego inwestowania w najem w formule crowdfund investing (Mzuri CFI) pozwala inwestować w najem kwoty już od PLN 10 tysięcy – 14 celowych spółek inwestycyjnych zebrało łącznie ponad 60 mln kapitału.

Sławek wykorzystuje potencjał medialny swoich podróży do wspierania działań założonej przez siebie Fundacji Fridomia, która systemowo stara się rozwiązać problem braku mieszkań dla wychowanków domów dziecka i innych form pieczy zastępczej, tworząc dla nich mieszkania zastępcze. W nich będą mogli usamodzielniać się z dala od patologicznych środowisk zerowych z których wielu się wywodzi.

Prawdziwą pasją Sławka są podróże. Prawdopodobnie jako pierwszy człowiek na świecie odwiedził każde ze 195 państw – członków ONZ – co najmniej dwa razy.