Małgorzata Bieniaszewska

Właściciel MB Pneumatyka. Humanistka z wykształcenia z sukcesem w biznesie automotive. Studiując filologię angielską i psychologię już tworzyła fundamenty swojego biznesu. Jej firma to producent złączy do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń większości jeżdżących po świecie samochodów powyżej 3,5 tony.

Małgorzata Bieniaszewska, jako psycholog z wykształcenia, pasjonuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Uważa, że HR zorientowany na jednostkę to jedno ze źródeł sukcesu jej firmy.

Właścicielka jedynej takiej firmy produkcyjnej w Polsce i zaledwie jednej z  czterech w Europie, wkrótce rozpoczyna studia doktoranckie. Chce pisać o wypaleniu zawodowym. Przykładu nie szuka w sobie, bo jak mówi – Moja praca, to moja pasja. Jej motto życiowe powtarzane za Peterem Druckerem to: „Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.”

Prekursor idei współpracy biznesu z nauką w regionie. Wierzy, że to Polska może kształtować innowacyjne rozwiązania w światowym przemyśle samochodowym, zamiast kopiować zagraniczne patenty.