Magdalena Nowakowska

Praktyk biznesu, konsultant, certyfikowany trener, coach – Business Coaching Diploma PwC. Od 2001 roku certyfikowany kinezjolog metodą ‘One Brain’ oraz autorską metodą Systemic Infusion Kinesiology. Tłumacz, pisarz i mówca motywacyjny. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Wierzę, że posiadamy nieograniczone możliwości rozwoju, mnóstwo talentów i umiejętności, których wystarczająco nie doceniamy i nie wykorzystujemy w pełni. Jednak jeżeli tylko zechcemy zobaczyć kryjące się za nimi możliwości i szanse i pokonać własne ograniczenia otwiera się przed nami droga pełna przygód, radości i spełnienia. Rozwój indywidualny jest najprostszą i najskuteczniejszą drogą ewolucji na poziomie biznesu i społeczeństwa.”

Przeprowadziła ponad 1000 dni szkoleniowych.

W coachingu biznesowym ponad 300 godzin.

W coachingu zdrowia, efektywności i zarządzania energią osobistą ponad 3000 sesji.

W języku polskim i angielskim trener w następujących obszarach:

 • Zarządzanie zmianą
 • Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
 • Przywództwo transformacyjne
 • Zarządzanie sobą w czasie, wydajnością oraz swoją energią osobistą
 • Corporate wellness – programy dla firm, treningi antystresowe dla zespołów oraz indywidualne na poziomie executive
 • Komunikacja, asertywność, motywacja
 • Team building i zarządzanie zespołem
 • Zarządzanie kompetencjami i talentami

W języku angielskim trener w następujących obszarach:

 • Business Correspondence and Communication
 • Business English for Managers

W języku polskim oraz angielskim coach:

 • Coaching menedżerski oraz Executive Coaching
 • Team coaching wg Action Learning Coaching
 • Coaching zdrowia, efektywności i zarządzania własną energią dla menedżerów wyższego szczebla i Executive

Szkoliła min:

P&G, Oriflame, Minsterswo Zdrowia, Radwar, Expo, BGŻ, Flipplast, Stalobrex, Kazgod, ZUS, HOOP, Elektrolux, Speak up, Spółdzielnia Inwalidów “Jedność”, CAN Communications Polska, Totalizator Sportowy, PZU SA, Telewizja n, Ochnik, Intertek, Monier Brass, PGNiG, BIK, Z-Hotel, Hotel Pałac Zdunowo, Hotel Król Kazimierz, Hotel Jabłoń Lake Resort, Luxmed – Centrum Carolina, Carlson Wagonlit Travel, E&Y, ITI,  Deutche Bank, BASF, oraz wiele innych firm

Dzięki współpracy z wieloma branżami oraz praktycznemu doświadczeniu biznesowemu potrafi łączyć różnorodne aspekty twardego biznesu nastawionego na wyniki z miękkimi kompetencjami menadżerskimi. Jako trener w projektach szkoleniowych stawia na bardzo wnikliwą analizę potrzeb szkoleniowych oraz określenie docelowych wskaźników kompetencyjnych szkolonych pracowników. W pracy z grupą stosuje min metody zaczerpnięte z pracy z ciałem, treningu mentalnego stosowanego w sporcie, ćwiczenia hands – on często połączone ze sztuką jak również elementy metodyki burzy mózgów i pracy z mindmapami. Techniki te rozpuszczają opór przed zmianą, pomagają szybciej tworzyć nowe nawyki zachowań oraz pokazują korzyści z rozwoju talentów i osobistych umiejętności.

Doświadczenie w biznesie i consultingu zdobywała jako menadżer projektów w branży hotelarskiej oraz spa & wellness w obszarach: standardy obsługi klienta wewnętrznego i zewnętrznego, pozyskiwanie nowych klientów, sprzedaż, rekrutacja i szkolenia pracowników, opracowywanie profili kompetencyjnych na stanowiska menedżerskie oraz specjalistyczne, opracowywanie programów wellness dla klientów hoteli w standaryzacji powyżej 4 gwiazdek, zarządzanie stresem oraz międzynarodowe terapie spa i wellness.

Twórca i menadżer Spa Kanebo International w hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Kompetencje menadżerskie i biznesowe rozwijała również w założonej przez siebie niezależnej grupie eksperckiej Helios Spa & Wellness Consulting. Koordynowała pracę zespołów projektowych złożonych z architektów, wykonawców branżowych, kierowników budów oraz menadżerów inwestycji hotelarskich przy realizacji ponad 15 długoterminowych projektów.  Jako menadżer projektów, we współpracy z inwestorami z całej Polski, doskonaliła umiejętności negocjacji, technik sprzedaży, prezentacji oraz komunikacji. Autorka licznych artykułów na temat zarządzania w biznesie spa & wellness w magazynie „SPA Business” w latach 2008 – 2009 oraz juror w ogólnopolskim konkursie „Perfect Line 2008 SPA Business’ oraz „Perfect Line 2009 SPA Business”. Obecnie pracuje w branży hotelarskiej jako konsultant w zakresie opracowywania koncepcji obszaru spa, technologii oraz zarządzania strefą spa i wellness w hotelu.

Od 2005 roku trener biznesu. Doświadczenie trenerskie i metodyczne zdobywała od 2000 roku we współpracy z British Council w projekcie „Train the Trainers” dla wykładowców w NKJO w Polsce, Pracowała w języku angielskim jako trener, wykładowca i metodyk w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Puławach pod opieką metodyczną UW w latach 1998 – 2006. Autorka dwóch książek metodycznych w języku angielskim oraz „Programu nauczania języka angielskiego w gimnazjach” wydanych przez PWN.

Współpracuje z magazynem „Businesswoman & Life” jako biznes coach i autor artykułów na temat przywództwa kobiet w biznesie wg autorskiej metody FLOW™ (Female Leadership Outdoor Workshop). Partner i mówca motywacyjny na Businesswoman Congress 2015 i 2016.

Ekspert profilaktyki zdrowia i kinezjolog w magazynie „e!stilo”. Pisze artykuły na temat świadomego tworzenia zdrowego stylu życia, zarządzania swoją energią osobistą oraz ich wpływu na naszą efektywność, poczucie szczęścia oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

Prywatnie od 23 praktykuje jogę i medytację. Jej pasją jest czytanie dobrych książek, inspirowanie się świetnymi filmami, ogrodnictwo, gotowanie i taniec.

email: m.nowakowska@betterplace.pl