Krzysztof Łozowski

KRZYSZTOF SYLWESTER ŁOZOWSKI: urodził się w 1970 roku w Sosnowcu.
Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach studiował animację filmową w Policealnym Studium Artystycznym w Bielsku-Białej. Jest także absolwentem plastyki w Studium Nauczycielskim w Katowicach. Studia z malarstwa i rysunku rozpoczął w 1993 roku na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, które z dyplomem ukończył w 1998 roku.

Artysta zajmuje się wieloma technikami:  malarstwo olejne i akrylowe, rysunek, malarstwo na starym drewnie, akwarela (eksperymenty z papierem czerpanym z całego świata) projektowanie lalek, techniki autorskie, fotografia, projektowanie graficzne.  Stworzył wiele cykli, m.in.: Miasto Łozowsko Wielkie, , Makowe damy, Wybierz swoje drzewo, Bajki dla dorosłych, Drewniany świat.
Jest autorem wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą. Ponadto jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Twórczość Krzysztofa Łozowskiego oczami poetki Grażyny Orlińskiej:

MIASTO  ŁOZOWSKO  WIELKIE

 Blejtramy są stanowczo za małe, by zamknąć w sobie magię Miasta Łozowsko Wielkie. To miasto-paleta, rozlewa się szeroko poza granice płótna,  wodzi na pokuszenie wyobraźnię i bawi się zagadkami. Posłuchaj tylko, jak szepcze, śpiewa, chichocze… Rozjarzone opiekuńczymi Duszkami powietrze, jest leciutkie, jak one same. W ulicach, kipiących rozdokazywanymi kolorami, Mamidła bawią się w chowanego, Ptaki-Pokraki gadają z księżycem, a westchnienia Makowych Dam mieszają się z niewinnymi kłamstewkami, przycupniętymi na długim nosie drewnianego chłopca. Nie wiadomo, czy istnieje tu noc, bo nawet fiolety, zawieszone nad dachami pędzlem artysty, są ledwie zapowiedzią zmysłowego zmierzchu. To Baśniowa Kraina. Kraina obietnic, pokus, ale i tajemnic zamkniętych w drzemiących, w półuśmiechach, domach. Domy – nie domy żyją, oddychają… W półśnie na jawie, śnią Łozowsko Wielkie. Zajrzyj w źrenice ich okien. Przyłóż ucho do ich sekretów. Którym Domem jesteś…?

Krzysztof Łozowski

Art Gallery:
www.artmajeur.com/lozowski

https://www.facebook.com/LozowskiKrzysztof

e-mail: lozowski.krzysztof@gmail.com

tel. 606 986 341