Beata Drzazga

Beata Drzazga – Prezes BetaMed S.A. –  właścicielka największej firmy medycznej w Polsce świadczącej usługi pielęgniarskie w domu pacjenta. Po latach pracy, jako pielęgniarka w państwowej służbie zdrowia, założyła własną firmę, która obecnie niesie pomoc około 5000 pacjentom i zatrudnia prawie 3000 pracowników. Swój sukces zawdzięcza trzem czynnikom – samozaparciu, samodyscyplinie, i przede wszystkim  – pasji.

Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Nominacji do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, Złotego Laura Umiejętności i Kompetencji w kategorii: Lider Społeczno- Gospodarczy i w kategorii: Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Przedsiębiorcza Śląska – wyróżnienie za osiągnięcia na arenie międzynarodowej, Menedżer Roku 2014 na Śląsku, Kobieta Humanitas w kategorii Biznes, Businesswoman Roku 2014, Menedżer Rynku Zdrowia, tytuł Polish Business Queen, Menadżer 25-lecia Śląska, nagroda Polish Businesswomen Awards w kategorii Wybitna Osobowość czy Perła Europy za efektywne wykorzystanie środków unijnych.

Beata Drzazga za swoją współpracę ze Stanem Nevada została nagrodzona tytułem “Ambasadora Biznesu Stanu Nevada”. Jest również dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Stanu Nevada w Polsce oraz Amerykańsko-Polskiej Izby Handlowej w Las Vegas. Organizuje i uczestniczy w misjach gospodarczych Nevada – Polska.

W 2014 roku Beata Drzazga otworzyła własną, prywatną, nowoczesną Clinicę BetaMed Medical Active Care (8000m2) w Chorzowie, która jest odpowiedzią na kolejne dostrzeżone potrzeby społeczne. Placówka oferuje pomoc osobom w każdym wieku, wymagającym stacjonarnej, intensywnej opieki medycznej oraz kompleksowej rehabilitacji. Celem Clinici jest także zmiana podejścia do starości – chęć łączenia pokoleń, zachęcenie osób starszych i niepełnosprawnych do wyjścia z domu, aktywizacji. Swą postawą pragnie dać im poczucie, że są potrzebni i kochani.

Poza działalnością medyczną, prowadzi również Salon Mody Dono da Scheggia w Katowicach dla wymagających i eleganckich kobiet. Do salonu przywozi kolekcje światowych marek z Mediolanu, Londynu i Paryża.